Go to Top

Ceník

Ceník barevných kovů, železa a papíru

Jelikož ceny barevných kovů, železného šrotu i papíru se neustále pohybují, pravidelně sledujeme vývoj barevných kovů na Londýnské burze kovů (London Metal Exchange – LME) a dle ní také aktualizujeme ceník barevných kovů.

Ceník železa je stanoven na základě konečných cen hutí a sléváren.

Ceník papíru sestavujeme na základě cen papíren.

Pro aktuální informace o výkupních cenách můžete přímo kontaktovat některou z našich provozoven ve Vašem okolí nebo vyplnit náš kontaktní formulář.

Při dodání velkého množství materiálu stanovujeme cenu individuálně.

Zajímají Vás bližší informace o cenách? Napište nám

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Věděli jste, že…

LME neboli London Metal Exchange je dcerou královské Londýnské burzy. Tak jako i všechny ostatní průmyslové trhy, také trh se železem a barevnými kovy je řízen v tržní ekonomice nabídkou a poptávkou. Počátky formování šrotařského trhu a určování výkupních cen se datují již od roku 1571, kdy byla otevřena královská burza v Londýně.

Samostatná burza kovů byla založena až mnohem později, a to v roce 1877 a tehdy se také začal formovat šrotařský trh. Z počátku se na burze obchodovalo pouze s mědí, až mnohem později v roce 1920 bylo do burzovního prodeje zahrnuto také olovo a zinek.

Díky druhé světové válce na chvíli uzavřela a její dveře se otevřely opět až v roce 1952. Od té doby se na Londýnské burze kovů postupně začalo obchodovat také s hliníkem, niklem, cínem, železem, kobaltem a molybdenem.

Londýnská burza kovů bývala nezávislým komoditním trhem. V roce 2012 ji však koupil asijský burzovní drak – Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd.

Výkupní ceny sběrných suroviny se neustále mění. V podstatě každou minutou. Určují je právě v Londýně (nebo spíš Hong Kongu) a těmto číslům se musí přizpůsobit šrotaři po celém světě. Tzn. musí ceny kovů neustále sledovat a přizpůsobovat se jim, stejně jako to dělá naše společnost, aby Vám mohla nabídnout ty nejlepší ceny.