Go to Top

Separace a svoz papíru, plastů a tabulkového skla

Recyklace a výkup papíru, plastů a skla

Na všech provozovnách provádíme také výkup papíru, lepenky, novin, časopisů. Tyto odpady jsou dále tříděny a lisovány do balíků dle potřeb zpracovatelů papíru. Pro výrobní firmy a obchodní společnosti zajišťujeme kontejnerovou službu a pravidelný odvoz PE fólií, PET lahví, tvrdých a dalších plastů. Od obchodních společností, obcí i firem vykupujeme a logisticky zajišťujeme svoz odpadového bílého i barevného skla.

Neprovádíme však jen výkup papíru, ale na některých našich provozovnách provádíme také výkup plastu a dochází u nás k jejich dalšímu částečnému zpracování do přepravní formy a následně jsou tyto formy doručovány našim zákazníkům k další recyklaci plastu.

Papír

  • noviny, časopisy
  • kartony a lepenka
  • směsný (netříděný) odpad

Plast

  • tvrdé plasty (např. autoplasty, trubky)
  • fólie bílé i barevné

Sklo

  • barevné a bílé sklo
  • autoskla přebíráme ZDARMA k ekologické likvidaci
Lis na papír

Lis na papír

Pro výkup papíru ceny nejsou fixní, to platí samozřejmě i pro plasty a sklo. Pro aktuální informace o výkupních cenách můžete přímo kontaktovat některou z našich provozoven ve Vašem okolí.

Názorné příklady:

Co tam patří

Co tam nepatří

papír

noviny, časopisy, reklamní letáky, kartony, sešity, papírové obaly, krabice roztrhané na menší kusy, balicí papír, lepenka, kancelářský papír, sešity, obálky rozmočený, mastný nebo jinak znečištěný papír, uhlový a voskovaný papír, použité dětské plenky

sklo

bílé nebo barevné sklo, vymyté skleněné láhve, zavařovací sklenice, tabulové sklo keramika, porcelán, autosklo, drátěné sklo a zrcadla

bílé sklo

čiré lahve od nápojů, čiré zavařovací sklenice, čiré rozbité skleničky, tabulové sklo z oken a to jak ze starých dřevěných oken, tak i z plastových, čiré skleněné kryty různých bytových světel aj. barevné sklo, keramika, porcelán, skleněné zkumavky, autosklo, drátěné sklo, zrcadla, žárovky a zářivky

* jsme schopni zajistit výkup a následnou recyklaci i speciálních materiálů (např. papír z tiskáren, atd.). Ohledně těchto dotazů se obracejte prosím přímo na naši sběrnu či obchodní zástupce.

Recyklace papíru
Při recyklaci starého papíru jde hlavně o jedno a to jsou celuozová vlákna, díky kterým je možné snížit spotřebu primární suroviny pro její získání tedy dřeva.